Strona główna Brokerzy Recenzje i opinie Option Trade – informacje, recenzja, opinie

Option Trade – informacje, recenzja, opinie

Informacja o Option Trade

Uwaga: broker zakończył działalność 21 października 2016 roku.

Option Trade to jeden z najpopularniejszych brokerów polskojęzycznych. Wyróżnia go bardzo bogata oferta instrumentów finansowych oraz wyjątkowo wysokie i konkurencyjne wypłaty na wszystkich rodzajach opcji.
Dodatkowo Option Trade jako jeden z nielicznych brokerów posiada aż 5 regulacji finansowych (w tym rejestrację w rodzimym KNF), chroniących kapitał inwestorów oraz gwarantujących najwyższą jakość i transparentność handlu.
W tym artykule omówimy ze szczegółami nasze wrażenia z tradingu u tego brokera, a na końcu wpisu możesz sprawdzić, jakie mają o Option Trade opinie jego pozostali użytkownicy. 

Platforma handlowa Option Trade

OptionTrade korzysta ze sprawdzonej i niezawodnej platformy SpotOption, ale w odświeżonej wersji OT Trader. Handel jest dzięki temu intuicyjny i bardzo płynny.
Na szczególną uwagę zasługuje wygodne rozwiązanie wyboru konta, dzięki czemu możemy się szybko przełączać między rachunkiem rzeczywistym a kontem demo.
Platforma oferuje 4 rodzaje widoku, umożliwiające wyświetlanie na raz jednego albo dwóch dokładnych wykresów lub wielu pomniejszonych (do 15-16 aktywów naraz na jednym ekranie).

Platforma handlowa Option Trade opiniePlatforma handlowa OptionTrade to niezawodny SpotOption gwarantujący płynność handlu – zobacz Option Trade opinie o platformie

Platforma handlowa Option Trade umożliwia zarządzanie otwartymi pozycjami:

 • Buy Me Out (wyprzedanie) – pozwala na sprzedanie otwartej opcji przed jej wygaśnięciem (przydatne jeśli chcemy pozbyć się nierentownej transakcji i odzyskać część zainwestowanych w nią pieniędzy)
 • Double Up (podwojenie) – funkcja umożliwiająca maksymalizację zysków w sprzyjających warunkach rynkowych poprzez podwojenie wartości otwartej pozycji
 • Rollover (opóźnienie) – tutaj możemy przedłużyć okres wygaśnięcia opcji za 30% jej wartości, zwiększając tym samym szanse na zysk

Opcje Buy Me Out, Double Up i Rollover w praktyceOpcja Buy Me Out może być szczególnie przydatna, kiedy pojawia się negatywna prognoza dla opcji, którą kupiliśmy. Możemy wtedy pozbyć się jej przed upływem czasu i zaoszczędzić sporo pieniędzy. 

Opcja Buy Me Out - zastosowanie na żywoOption Trade opinie o platformie handlowej

Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna Option Trade jest bardzo czytelna i prosta w nawigacji. Bez problemu możemy handlować nawet na kilku instrumentach finansowych w tym samym czasie, bez poczucia zagubienia w mnogości opcji. Na szczególną pochwałę zasługuje duży wykres umożliwiający przeprowadzenie szybkiej analizy i zorientowanie się w sytuacji rynkowej, nawet jeśli handlujemy z niedużego smartfona. 

Aplikacja mobilna OptionTrade na system Android

Aplikacja na urządzenia mobilne OptionTrade widok 2

Aplikacja mobilna OptionTrade 4 ed

Bonus Cash Match

Ile: 100% pierwszej wpłaty
Minimalna wartość bonusu: 100$ lub 600 PLN (minimum konto standard)
Maksymalnie: 500$ lub 1500 PLN

Bonus Cash Match to flagowa promocja brokera Option Trade, w ramach której możemy uzyskać do 500$ (lub ekwiwalent w innej walucie) dodatkowego zysku. Otrzymane środki bez problemu wypłacimy lub zainwestujemy po osiągnięciu wymaganego obrotu.

Option Trade opinie o bonusie Cash MatchPromocja Cash Match daje możliwość podwojenia kwoty inwestycji w prosty i szybki sposób – sprawdź Option Trade opinie

To, co odróżnia Bonus Cash Match od podobnych promocji innych brokerów, to klarowne zasady i niski próg obrotu wymaganego do zlecenia wypłaty.
Wpłacone przez nas środki lądują na pierwszym koncie, a całą kwotę bonusu otrzymujemy na odrębny rachunek Option Trade (przełączanie między rachunkami odbywa się u góry platformy handlowej, obok wyboru języka).
Dzięki temu zabiegowi wszystkie zyski z handlu na pierwszym koncie i własnych środkach możemy wypłacać w dowolnym momencie, a kwota bonusu na drugim rachunku uwalniana jest w momencie osiągnięcia wymaganego obrotu.

Wymagany obrót to 20 x [kwota pierwszej wpłaty + kwota bonusu]

Przykładowo: wpłacając 1000 PLN bonus zostanie nam udostępniony do wypłaty lub handlu w momencie osiągnięcia obrotu 20.000 PLN. 

To niedużo. Wyrobienie takiego obrotu to kwestia zaledwie 2-3 tygodni. Porównując – niektórzy brokerzy wymagają aż czterdziestokrotnego obrotu.
Statystyki z postępu w uwalnianiu bonusu możemy śledzić po kliknięciu „Przegląd kont” w panelu głównym, a następnie wybraniu zakładki „Moja premia”.

Sprawdź najlepsze oferty bonusów

Pierwsza transakcja bez ryzyka

Oprócz bonusu 100% za pierwszą wpłatę, Option Trade proponuje nam jeszcze jedną atrakcyjną promocję. Każdy nowy klient otrzymuje w prezencie jedną transakcję bez ryzyka. W przypadku wygranej możemy zatrzymać cały zysk, a jeśli źle określimy kierunek zachowania się kursu, nie stracimy pieniędzy. 

Transakcja bez ryzyka na OptionTrade opinie

Kwota bezpiecznej transakcji zależy od wysokości pierwszej wpłaty. Dla kont otwartych w rodzimej walucie progi przedstawiają się następująco:

600 PLN – transakcja bez ryzyka na kwotę 75 zł 
3500 PLN – 150 zł
18000 PLN – 300 zł

Dla rachunków prowadzonych w dolarach lub euro:

200 USD/EUR – 25 $/€
1000 USD/EUR – 50$/€
5000 USD/EUR – 100$/€

Transakcja bez ryzyka jest pierwszą transakcją jaką zawrzemy na platformie OptionTrade.
Zostaje przydzielona automatycznie dla każdego nowo otwartego konta, spełniającego odpowiednie wymagania dotyczące wysokości wpłaty. Warto pamiętać, żeby wartość pierwszej opcji wynosiła dokładnie tyle, ile wynosi nasza promocyjna transakcja bez ryzyka. Dzięki temu maksymalnie wykorzystamy promocję.
Promocja nie łączy się z ofertą bonusu Cash Match. 

Sprawdź promocje transakcji bez ryzyka u pozostałych brokerów

Stopy zwrotu z transakcji na Option Trade

Option Trade jest jednym z najhojniejszych brokerów, oferującym wysokie stopy zwrotu (zyski z transakcji) na każdym instrumencie finansowym. W naszych zestawieniach zajmuje regularnie miejsca w pierwszej piątce, wyprzedzając ponad 20 czołowych brokerów. 

 EUR/USDGBP/USDUSD/CHFGoogleNASDAQZłotoRopa
60 sek.72%70%70%70%-70%70%
15 minut80%77%85%77%77%76%77%
1 godzina80%77%85%77%77%76%77%
2-3 dni75%75%75%75%75%75%75%

Porównaj wypłaty OptionTrade z innymi brokerami

Najwyższe wypłaty obserwujemy zwłaszcza na opcjach krótkoterminowych, jednak również na dłuższych przedziałach czasu Option Trade wypada bardzo solidnie.

Wpłaty i wypłaty środków na Option Trade

OptionTrade ma jeden z najniższych progów wpłaty minimalnej, ustawiony na poziomie 175 PLN. Dzięki temu rozpoczęcie inwestowania w opcje binarne jest w zasięgu każdego. Warto jednak rozważyć dołożenie środków do minimum 600 PLN i odebranie bonusu 100% lub jednej transakcji bez ryzyka.

Wszystkie wypłaty w OptionTrade są wolne od opłat. W przypadku przelewu bankowego mogą zostać naliczone dodatkowe prowizje przez nasz bank z tytułu odbioru płatności od zagranicznego podmiotu, jednak Option Trade w przypadku wybrania takiej metody wypłaty, nie zatrzyma nawet grosza z naszych środków. Uczciwe podejście.

Zarejestruj się w Option Trade i odbierz:

 • 1 transakcję bez ryzyka (do 100$/€) i…
 • bonus 100% od pierwszej wpłaty (do 500$ lub równowartości w walucie otwartego rachunku)

Podsumowanie

4.5/5 / 5 Nasza ocena
{{ reviewsOverall }} / 5 Użytkownicy (0 głosy)
Plusy
 • Bardzo duży wybór aktywów do handlowania
 • Wysokie stopy zwrotów (zyski)
 • Brak opłat za wpłaty i wypłaty
 • 5 regulacji i licencji
 • 1 transakcja bez ryzyka lub..
 • Bonus + 100% na atrakcyjnych warunkach
Minusy
 • Solidna, ale przestarzała platforma handlowa
Podsumowanie
  Option Trade to broker solidny i uczciwy, jednak powoli zostaje w tyle za niektórymi nowoczesnymi firmami.
  Zanim założysz konto w Option Trade sprawdź brokerów: IQ Option (rewelacyjna platforma handlowa i najwyższe zwroty na opcjach krótkoterminowych) oraz uTrader (najwyższy bonus).

Option Trade opinie  

Opinie użytkowników Dodaj swoją opinię
Order by:

Be the first to leave a review.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}

Dodaj swoją opinię

Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

Option Trade opinie to dział przeznaczony dla użytkowników do wymiany uwag na temat brokera i jego oceny. Dbamy o to żeby były wiarygodne i uczciwe.