Strona główna Brokerzy Recenzje i opinie Opteck – informacje, recenzja, opinie

Opteck – informacje, recenzja, opinie

Informacje o OpteckOpteck to jeden z większych brokerów opcji binarnych na świecie. Jego oferta opiera się na bonusie powitalnym do 100% i darmowym koncie demo dostępnym bez rejestracji. Na uwagę zasługuje również pomoc techniczna i obsługa w języku polskim.
Niestety, ten intensywnie reklamowany broker posiada bardzo dużo słabych punktów (tuszowanych przez inne strony), wobec których nie możemy przejść obojętnie. Najważniejsze z nich to prowizja od wypłaty i niskie stopy zwrotu. Poniżej przedstawimy nasze subiektywne, ale uczciwe zdanie na temat brokera i sprawdzimy, jakie mają o Opteck opinie jego klienci. 

Jeśli chcesz poznać wszystkie szczegóły dotyczące brokera, zapraszamy do zapoznania się z poniższą recenzją, a jeśli chcesz oszczędzić sobie czasu, przejdź od razu do rankingu wszystkich brokerów (w tym anglojęzycznych) lub wyłącznie polskojęzycznych firm i wybierz najlepszą alternatywę dla Opteck.

Najważniejsze informacje o brokerze Opteck

Strona:www.opteck.com
Minimalna wpłata:250€ (natychmiast)

przelewy24mastercardvisanettlerskrill-
paysafecardtrustpay
Wypłata:Od 50€
(czas oczekiwania: do tygodnia)


Na to samo konto, kartę lub portfel
internetowy, z którego wykonano depozyt
Minimalna transakcja25€
Aktywa:Waluty (31)Pokaż

AUD/CAD, AUD/CHF, AUD/JPY , AUD/NZD, AUD/USD
CAD/CHF , CAD/JPY
CHF/JPY
EUR/AUD, EUR/CAD, EUR/CHF, EUR/GBP, EUR/JPY, EUR/NZD, EUR/TRY, EUR/USD, EUR/ZAR
GBP/AUD, GBP/CAD, GBP/CHF, GBP/JPY, GBP/NZD, GBP/USD
NZD/CAD, NZD/CHF, NZD/JPY, NZD/USD
USD/CAD, USD/CHF, USD/JPY, USD/TRY, USD/ZAR


Akcje (48) Pokaż

adidasalcatelalcoaalibaba groupallianzamazonamerican expressanglo americanappleattaxabaidubank of americabarclaysbasfbayerbnp paribasbritish airwaysbpciscociticoca-coladaimlerdelldeutsche bankdeutsche telekomfacebookebayedffacebookgeneral electricgoldman sachsgooglehsbcintelibmiaglafargelloyds banking groupmcdonaldsmicrosoftrio tintoroyal bank of scotlandsapsiemenstotalvincivodafonevolkswagen

Towary (8)
Pokaż

gazkawakukurydzamiedzpszenicaropasrebrozloto

Indeksy (15) Pokaż

CAC 40, DAX 30, Dow Jones IA, FTSE 100, FTSE MIB, IBOV, IBEX 35, Merval Argentina, MEXBOL, NASDAQ, NZSE, NYSE Composite, Russel 1000, S&P/TSX Composite, Tokyo CPI TOPIX
Bonus:25-100%
Platforma:SpotOption
Licencja:CySEC
Demo:Bezpłatne - 50.000$
Rodzaje opcji:High/low, One Touch i Range

Platforma handlowa Opteck

Opteck zdecydował się udostępnić klientom autorską platformę handlową. Wyglądem zbliżona jest do SpotOption, jednak posiada przyjemną dla oka nakładkę graficzną i ciekawe funkcjonalności:

 • 3 ustawienia widoku platformy: klasyczny (zbliżony do SpotOption), wykres (powiększony wykres kursu danego aktywa) oraz multi (wykresy 4 instrumentów finansowych w jednym oknie)
 • moduł handlu społecznościowego (social trading) z prawej strony platformy, pozwalający błyskawicznie skopiować transakcję innego tradera na Opteck 
 • podświetlenie przedziału powyżej lub poniżej obecnego kursu przy wybieraniu kierunku zachowania się kursu

Platforma handlowa Opteck opinieSprawdź co o platformie uważają klienci brokera – zobacz Opteck opinie poniżej

Do największych zalet platformy handlowej Opteck należy wysoka sprawność działania. Wykresy ładują się błyskawicznie, a handel jest płynny.

Minusem jest brak możliwości podglądu historii kursu dla przedziału czasu większego niż wybrany. W przypadku SpotOption handlując nawet na 60-sekundowych opcjach możemy podejrzeć zmiany kursu sprzed 12 godzin.

Aplikacja mobilna

Aplikacja moblina Opteck, podobnie jak platforma handlowa tego brokera, opiera się na autorskim rozwiązaniu. Jej realizacja jest na bardzo dobrym poziomie. Ekran handlowy jest przejrzysty, a rozplanowanie elementów intuicyjne.

Wygląd aplikacji mobilnej Opteck

Platforma mobilna OpteckŚrednia ocen aplikacji w Google Play waha się w okolicach 3,8 (stan na 01.2017), jednak duża liczba negatywnych opinii dotyczyła starszej wersji.
Aplikację firmy Opteck uważamy dobrą, wyróżniającą od większości konkurencyjnych nowatorskimi rozwiązaniami i dużą wygodą użytkowania. 

Opteck demo

Konto demo na Opteck jest darmowe i dostępne bez rejestracji. Wystarczy, że wejdziemy w odpowiednią zakładkę i od razu możemy rozpoczynać handel wirtualnymi pieniędzmi o równowartości 10000€.
To jeden z nielicznych plusów brokera, ale podobną funkcjonalność darmowego konta demonstracyjnego oferują IQ Option i Ayrex – zdecydowanie lepsze, choć anglojęzyczne firmy. 

Stopy zwrotu na Opteck

Poniżej przedstawione zostały rzeczywiste zwroty z transakcji na Opteck dla najpopularniejszych instrumentów finansowych i najczęściej wybieranych terminów wygaśnięcia. 

 EUR/USDGBP/USDGoogleNASDAQZłotoRopa
60 sek.64%64%64%64%64%64%
15 minut83%80%75%75%75%75%
1 godzina83%80%75%75%75%75%
2-3 dni71%71%brakbrakbrakbrak

Porównaj stopy zwrotu u wszystkich brokerów

Jak widać, wypłaty na Opteck dla opcji 60 sekundowych są bardzo niskie, a na pozostałych przedziałach czasu utrzymują się na średnim poziomie. Na tle konkurencji broker wypada bardzo słabo, zajmując w porównaniach odległe miejsca.

Bonus powitalny

Opteck oferuje bonus powitalny od 25 do 100% pierwszej wpłaty. Jego wysokość zależy od kwoty depozytu:

250€ – 499€ = 25%
500€ – 999€ = 35%
1000€ – 4999€ = 45%
5000€ – 9999€ = 65%
10000€ – 24999€ = 85%
25000€ i więcej = 100%

Bonus przyznawany jest po osiągnięciu obrotu wynoszącego 40-50 krotności wartości pierwszego depozytu. Przykładowo:

Wpłata 500€ = bonus 175€
Przyznany i możliwy do wypłacenia po osiągnięciu całkowitego obrotu w wysokości minimum 7000€.

Wpłaty i wypłaty środków na Opteck

Minimalne saldo konta na Opteck to 250€ lub równowartość w innej walucie (bez złotego). Wpłaty dokonamy za pośrednictwem wszystkich najpopularniejszych metod płatności.

Zgromadzone środki możemy wypłacić tą samą metodą płatności, której użyliśmy przy deponowaniu pieniędzy. Minimum niezbędne do wypłaty to 50€ w przypadku portfeli internetowych i 100€ jeśli wybraliśmy przelew bankowy. Niestety tym co odróżnia negatywnie Opteck od innych firm to opłata za wypłatę środków w wysokości 3,5%, która obejmuje prawie wszystkich handlowców. Wyjątek dotyczy posiadaczy kont platynowych (z rachunkiem na kwotę minimum 10.000€), którzy mogą jednorazowo wypłacić środki bez żadnych kosztów.
Minimalna opłata za wypłatę to 30€, a maksymalna aż 3500€. 

Opteck oszustwo ?

Na niektórych stronach internetowych można spotkać się z intensywnym reklamowaniem handlu u brokera Opteck jako idealnej i szybkiej metody na zarobienie pieniędzy. Autorzy podają prostą strategię polegającą na inwestowaniu zgodnie z trendem, choć nie określają dokładnie jak go rozpoznać. Chcą tym samym naciągnąć niezorientowane osoby na wpłacenie pieniędzy i ich przegranie w zamian za prowizję od brokera. 

Czy Opteck to oszustwo ? Nie. Broker jest legalny (choć odradzamy inwestowanie u niego), ale metody inwestowania opisywane na niektórych stronach dotyczące szybkiego bogacenia się, są jak najbardziej oszustwem i manipulacją. 

Podsumowanie brokera Opteck

2/5 / 5 Nasza ocena
{{ reviewsOverall }} / 5 Użytkownicy (0 głosy)
Plusy
 • Darmowe konto demo
 • Niezła platforma handlowa
 • Obsługa klienta w aż 18 językach
Minusy
 • Niskie stopy zwrotu na opcjach 60 sekundowych
 • Prowizja od wypłaty w wysokości 3,5% dla kont poniżej 10 tys.
 • Długi czas oczekiwania na wypłatę (do 7 dni)
 • Mała ilość dostępnych par walutowych
Podsumowanie
Opteck to zdecydowanie najsłabszy broker polskojęzyczny. Drobne atuty w postaci darmowego konta demo i ciekawej platformy handlowej są zdecydowanie przyćmione przez nieuczciwe podejście do klienta, na które składają się m.in. prowizja od wypłaty środków i jedne z najniższych stóp zwrotu w całej branży.
   Jeśli wciąż wahasz się nad wyborem brokera, proponujemy porównanie go z następującymi firmami, które oferują lepsze warunki handlu przy zachowaniu wszystkich funkcjonalności brokera Opteck: uTrader, Exbino, IQ Option

  Opteck opinie klientów

  Dodaj swoją opinię o brokerze Opteck, jeśli jesteś jego klientem lub zapoznaj się z ocenami innych użytkowników.

  Opinie użytkowników Dodaj swoją opinię
  Order by:

  Be the first to leave a review.

  User Avatar User Avatar
  Verified
  {{{review.rating_comment | nl2br}}}

  Show more
  {{ pageNumber+1 }}

  Dodaj swoją opinię

  Your browser does not support images upload. Please choose a modern one

  Opteck opinie to dział przeznaczony dla użytkowników serwisu do oceny omawianego brokera. Wszystkie opinie są moderowane, a w przypadku nadużyć będą usuwane.